Polskie wyroby z drewna :: meble z drewna, skrzynki z drewna, pudelka z drewna, regaly z drewna

Piękny drewniany stół to nieodłączny element każdej nowoczesnej jadalni

Stół z drewna litego - Piękny drewniany stół to nieodłączny element każdej nowoczesnej jadalni. Jeśli właśnie urządzasz swoją jadalnię, mamy piękny, delikatny, a zarazem stabilny stół drewniany S6. Stół S6 to nasz nowy autorski projekt, o bardzo ciekawej lekkiej formie, a przy tym stabilnej konstrukcji. Stół ten jest wykonany w całości z litego drewna. Blat wydaje się być cienki i lekko lewitujący nad postumentem. To złudzenie uzyskaliśmy zafrezowując jego krawędź ze spodniej strony. Grubość blatu jest odpowiednia, by konstrukcja była stabilna i trwała i wynosi około 3cm. Krawędź jest podfrezowana by wydawało się , że stół jest bardzo delikatny.

stół z drewna litego

Piękny drewniany stół to często centralne miejsce w naszych domach i mieszkaniach. Wspólny posiłek w rodzinnym gronie jest często remedium na wiele trosk i problemów, które docierają do nas w życiu codziennym. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że taki prosty przedmiot tak wielką rolę spełnia w naszym życiu. Wiele rodzin przyznaje, że tradycją w ich domach jest niedzielny obiad, który scala rodzinę w trudnych i szczęśliwych chwilach. Wielu z nas często spędza swój czas najchętniej z nosem w smartfonie, czy laptopie. To jest właśnie przyczyna tego, że stoły, otrzymały wymiar nie tylko praktyczny i funkcjonalny, ale również symboliczny — kojarzą nam się z czasem spędzanym w gronie najbliższych na co dzień i od święta. Skoro ten mebel ma dla nas tak ogromne znaczenie, powinniśmy jego wyborowi poświęcić nieco więcej czasu, by spełniał wszystkie swoje założone funkcje. Najpierw rozmiar, rozkładanie lub jego brak, rodzaj materiału, kolor, wzór, kształt i właściwie już jest :)

Zakup stołu drewnianego to inwestycja na lata. Ma w tym wypadku znaczenie oczywiście design, ale w głównej mierze także jakość, a przede wszystkim twardość drewna. Przedstawiamy tutaj kilka propozycji stołów wykonanych z drewna bukowego także twardzielowego. Buk jest to jedno z podstawowych drzew, które w Polsce tworzy lasy. Dzięki temu jest stosunkowo łatwo pozyskiwanym drewnem w bardzo dobrej jakości. Drewno bukowe jest łatwe w obróbce , a dzięki swojej dużej twardości jest materiałem idealnym do produkcji mebli, a szczególnie stołów drewnianych. Twardość drewna bukowego prawie jest taka sama jak drewna dębowego, jednak wadą jego jest to, że jest bardzo podatne na zmiany wilgoci w otoczeniu. Meble ogrodowe wykonane z drewna bukowego bardzo szybko zbutwieją. W wyniku ciągłych niewielkich nawet zmian wilgotności w naszych domach, drewno to ciągłe w niewielkim stopniu kurczy się i pęcznieje. Po pewnym czasie na powierzchni mebli powstają niewielkie nierówności. Buk twardzielowy to nie inny rodzaj drewna, tylko wybrane fragmenty drewna bukowego posiadające słoje o ciemniejszej barwie. Meble wykonane z tego drewna mają bardzo ciekawy charakterystyczny rysunek . Materiał na stoły i meble z buka twardzielowego jest szczególnie selekcjonowany, by otrzymać ciekawy efekt.

ADRES

  • EDAR Fidelus Edward
  • Producent Mebli
  • 34-210 Zembrzyce 87

KONTAKT


    O NAS

Polskie wyroby z drewna
www.polskiewyrobyzdrewna.pl
Polskie Firmy - Polskie Wyroby


SZYBKI KONTAKT

  • biuro@wyprodukowanowpolsce.pl
  • tel. +48  600 424 567 (reklama, wpis na portal)
pudełka z drewna Copyright Polskie wyroby z drewna