Polskie wyroby z drewna :: meble z drewna, skrzynki z drewna, pudelka z drewna, regaly z drewna

Meble z drewna

Polscy producenci mebli z drewna

Chcemy pokazać tu polskie firmy które produkują meble z drewna. Meble z drewna dębowego, meble z drewna bukowego, meble z drewna sosnowego oraz wielu innych gatunków drewna. 

Polskie meble z drewna są cenione na całym świecie ze względu na swoją jakość i piękno wykonania. Drewno to naturalny materiał, który daje wiele możliwości projektantom mebli, a polscy producenci wykorzystują ten potencjał w pełni. W tym artykule przedstawiamy historię polskiego meblarstwa, technologie produkcji oraz popularne modele.

Historia polskiego meblarstwa

Polskie meble zaczęły zdobywać popularność na rynku europejskim w XVIII wieku, kiedy to pojawiły się meble stylizowane na barok i rokoko. W XIX wieku zaczęły powstawać meble w stylu klasycznym i empire, a w okresie międzywojennym pojawiły się pierwsze meble w stylu Art Deco. Po II wojnie światowej meble były wytwarzane głównie w stylu socrealistycznym, a od lat 60. XX wieku zaczęły powstawać meble nowoczesne i projektowane przez polskich designerów.

Technologie produkcji

Do produkcji polskich mebli z drewna wykorzystuje się różne technologie. Jedną z najpopularniejszych jest technologia klejenia, która polega na klejeniu drewna w taki sposób, aby uzyskać większą odporność na wilgoć i deformacje. Technologia ta umożliwia produkcję mebli z cienkich listew drewna, co pozwala na stworzenie delikatnych form i ciekawych wzorów.

Inną popularną technologią produkcji mebli jest technologia gięcia drewna. Polega ona na nagrzewaniu drewna i gięciu go w odpowiedni sposób, aby uzyskać pożądany kształt. Dzięki tej technologii można stworzyć bardzo oryginalne kształty i formy mebli.

Popularne modele mebli z drewna

W Polsce produkowane są meble z drewna o różnych stylach i formach. Jednym z najpopularniejszych modeli są stoły i krzesła, zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Polskie stoły i krzesła charakteryzują się starannym wykonaniem i dbałością o detale. Często wykorzystuje się w nich naturalne materiały, takie jak skóra czy tkaniny.

Innym popularnym modelem są meble do sypialni, takie jak łóżka, szafy i komody. Meble te wykonane są z drewna litego lub sklejki i charakteryzują się pięknym wykończeniem, które podkreśla naturalne piękno drewna.

Warto również zwrócić uwagę na meble ogrodowe, które w Polsce cieszą się dużą popularnością. Meble te wykonane są z drewna litego lub drewnopochodnych, takich jak deski kompozytowe.


AMAL II Spółka Jawna,  Zadora, Matuszyk

AMAL II Spółka Jawna, Zadora, Matuszyk

zobacz szczególy

woodandhome.pl

woodandhome.pl

zobacz szczególy

RusticalWood s.c. Mielec Marcin, Bałos Dawid

RusticalWood s.c. Mielec Marcin, Bałos Dawid

zobacz szczególy

Woodena Design

Woodena Design

zobacz szczególy

lozkasosnowe.pl

lozkasosnowe.pl

zobacz szczególy

Łóżka z drewna MAXI DREW

Łóżka z drewna MAXI DREW

zobacz szczególy

Meble z drewna STEC

Meble z drewna STEC

zobacz szczególy

ForestBee

ForestBee

zobacz szczególy

Kraina Mebli Drewnianych

Kraina Mebli Drewnianych

zobacz szczególy


    O NAS

Polskie wyroby z drewna
www.polskiewyrobyzdrewna.pl
Polskie Firmy - Polskie Wyroby


SZYBKI KONTAKT

  • biuro@wyprodukowanowpolsce.pl
  • tel. +48  600 424 567 (reklama, wpis na portal)
pudełka z drewna Copyright Polskie wyroby z drewna